<< Главная страница

СВIТСЬКI СЮЖЕТИ СОФI&IUML; Ки&IUML;всько&IUML; orig (hid)Ў litmisto.org.ua/index.html@p=15775


Пiднiмаємося на другий поверх, i що ми бачимо? У головному храмi Киïвськоï Русi присутнiй свiтський, а не тiльки релiгiйний розпис. Це свiтськi сюжети, хоча вони мають сакральний аспект. Перед нами зображення давньоруського оркестру. Тут присутнiй навiть пневматичний орган. У Киïвськiй Русi орган служив не богослужбовим iнструментом, а вiйськовим.
Розписи Софiï завершуються музичними сценами й у пiвнiчнiй вежi, i в пiвденнiй вежi. Рiч у тiм, що церковний, у тому числi вiзантiйський, православний спiв акапель- ний. А iнструменти зображувалися для вираження пiфаго- рейськоï гармонiï свiту. Тому коли ви бачите музиканта з iнструментом, крiм символiчних вiдтiнкiв, це має ще й вiдтiнок вираження гармонiï свiту.
Що стосується зображених тут мозаïчних орнаментiв, то ресторан Прага у Москвi прикрашений такими самими орнаментами. Цi орнаменти iз шиферних плит використовуються i в створеннi малюнка сучасних тканин.
Якщо задуматися, то минуле це не те, що минуло. З минулим ми вступити в зв'язок не можемо, його немає, воно пройшло. Минуле це нереалiзованi можливостi, що ми реалiзуємо зараз i в такий спосiб вступаємо у зв'язок з минулим.
Сергiй КРИМСЬКИЙ 20-27 квiтня 2001 р.
День дякує за сприяння в пiдготовцi матерiалу директору Нацiонального заповiдника Софiя Киïвська Нелi КУ- КОВАЛЬСЬКIЙ i завiдувачцi Нацiонального музею Софiя Киïвська Ользi БАРСЬКIЙ.

СВIТСЬКI СЮЖЕТИ СОФI&IUML; Ки&IUML;всько&IUML; orig (hid)Ў litmisto.org.ua/index.html@p=15775


На главную
Комментарии
Войти
Регистрация