<< Главная страница

ПОВЕРНЕННЯ ПОКРОВИ. РосIйський колекцIонер Iгор Возяков передав Укра&IUML;нI Iкону, яку викрали зI Львова ще минулого столIття orig (hid)Ў litmisto.org.ua/index.html@p=15855


Один iз випускiв програми Шустер Live вiдзначився не лише екстремальним бенефiсом Iнни Богословськоï, який примусив опозицiю залишити студiю обiцяна на початку програми Савiком Шустером сенсацiя справдi виявилася сенсацiєю, причому в хорошому сенсi цього слова. Iшлося про повернення до Украïни викраденоï ще 1984 року iкони Покрова Богородицi (1560-тi pp., Галицька школа, майстер Димитрiй; дерево, левкас, темпера, позолота). Ïï iсторiя справдi детективна.У сiчнi 1984 року з фондосховища Львiвського музею украïнського мистецтва (нинi Нацiональний музей у Львовi iменi Андрея Шептицького) було викрадено 22 iкони XVXVIII стст. ïх вивезли за кордон, частину продано. У той час удалося повернути дев'ять iкон, повiдомляє портал uaculture.info. Подальша тривала робота Мiнiстерства культури Украïни та Державноï служби контролю за перемiщенням культурних цiнностей через Державний кордон Украïни розшук викрадених раритетiв закiнчилася поверненням ще однiєï iкони В'ïзд Христа в
русалим (XVI ст.). Ïï знайшов та повернув в Украïну 2003 року уряд ФРН.
Покрова Богородицi чергове повернення. I це вже є чудом у християнському розумiннi. Утiм, найприкметнiше в iсторiï iкони iнше. До Львiвського нацiонального музею iменi Шептицького ïï повертає росiйський колекцiонер, меценат, засновник музею Дiм iкони в Москвi, колишнiй топ-менеджер компанiï Транснефть Iгор Возяков.
Станом на 30 червня 2011 року, згiдно з експертним висновком Федеральноï служби нагляду за виконанням законодавства у сферi охорони культурноï спадщини Мiнiстерства культури РФ, вартiсть iкони Покрова Богородицi становить понад третину мiльйона евро.
Це до питання про те, яку Росiю ми любимо та на яких вчинках та принципах варто будувати дiалог мiж украïнським та росiйським суспiльствами.
Урочиста церемонiя передачi колись викраденоï iкони Покрова Богородицi до рiдного ïй Нацiонального музею iменi Андрея Шептицького у Львовi вiдбулась у примiщеннi Нацiонального музею iсторiï Украïни.
Ми зв'язалися з Iгорем Возяковим, а також iз головою Державноï служби контролю за перемiщенням культурних цiнностей через Державний кордон Украïни Юрiєм Савчуком.

ПОВЕРНЕННЯ ПОКРОВИ. РосIйський колекцIонер Iгор Возяков передав Укра&IUML;нI Iкону, яку викрали зI Львова ще минулого столIття orig (hid)Ў litmisto.org.ua/index.html@p=15855


На главную
Комментарии
Войти
Регистрация