<< Главная страница

БАНДЕРА, УКРА&IUML;НОФОБИ ТА ХОХЛИ orig (hid)Ў litmisto.org.ua/index.html@p=16041


Iнодi можна почути: мовляв, С. Бандера це лише символ. Як на мене, не зовсiм так. Звiсно, є в ньому багато й символiчного. Однак, акцентуючи увагу на символiчних аспектах, ми забуваємо, що Степан був талановитим полiтиком, органiзатором людиною, яка могла перетворювати поразки в перемоги. Водночас це був полiтик iдейний. А головне: абсолютно украïноцентричний, зорiєнтований на власнi сили, а не на пiдтримку ззовнi. Вiн мав якраз тi якостi, яких так бракує сучасним украïнським полiтикам.
Якими б складними не були обставини, але пiд керiвництвом Бандери ОУН стала ефективною структурою, яка помiтно впливала на украïнське життя. Це розумiли й радянськi керiвники, якi вчинили вбивство провiдника. Пiсля смертi Степана Бандери ОУН стишила ходу.
Тепер уявiмо, що вбивства 15 жовтня 1959 р. не було. Бандерi вдалося прожити ще десять, а то й двадцять рокiв. Гадаю, iсторiя ОУН, зрештою, iсторiя Украïни була б дещо iншою. Сподiваюся кращою. Але це щось iз галузi альтернативноï iсторiï.
Перейдемо до питання, порушеного з самого початку. Чому Бандеру боялися й бояться украïнофоби, розпускаючи про нього найнеймовiрнiшi плiтки, всiляко очорнюючи?
Дуже просто: вони бояться, що вiн стане взiрцем для украïнцiв. I тодi украïнцi нарештi стануть украïнцями. I поставлять своïх старших-молодших братiв-сестер на мiсце. А так можна цим украïнцям сiсти на голову, вiшаючи на вуха iдеологiчну локшину, що дехто успiшно робить.
Та облишмо тих украïнофобiв. Вони принаймнi знають, чого хочуть.
Поговорiмо про хохлiв, сирiч несвiдомих украïнцiв… У них до С. Бандери ставлення специфiчне. Нiби вони не проти пошанувати цю Велику Людину, та думають аби чогось такого не трапилося.
Яскравий приклад iз телешоу Великi украïнцi. Виявляється, серед засвiчених украïнських iнтелектуалiв не виявилося нiкого, хто б мiг стати адвокатом Бандери. Довелося вiдбуватися за всiх Вахтангу Кiпiанi чоловiковi з типово украïнським iм'ям та прiзвищем.
А хiба не типово хохляцькою була ситуацiя з присвоєнням Бандерi звання Героя Украïни? Замiсть того, щоб зробити це, наприклад, до столiтнього ювiлею провiдника ОУН, колишнiй президент дав звання Героя тодi, коли програв вибори, але ще трохи залишався президентом.
Нарештi, типово хохляцькою є донецька судова тяганина щодо присвоєння звання Героя Бандерi. Тiльки от що цiкаво виявляється, серед украïнських адвокатiв немає людини, яка могла б захистити провiдника ОУН. Агов, де юристи нацiонально- свiдомих партiй?! Зате є… росiйський адвокат Роман Орєхов. Який, до речi, переïхав до Украïни з Росiï, вивчив (!) украïнську й принципово нею спiлкується.
Виявляється, що й пiсля смертi Степан Бандера може творити чудеса.
Петро КРАЛЮК
ЗО грудня 2010 р.

БАНДЕРА, УКРА&IUML;НОФОБИ ТА ХОХЛИ orig (hid)Ў litmisto.org.ua/index.html@p=16041


На главную
Комментарии
Войти
Регистрация